Rīgā norisināsies Ekoskolu Ziemas forums 2024

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizē izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forums, kas notiks Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. februārim, kur pulcēsies ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas. Pasākums notiks sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Rīgas Brīvostas pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fondu. 

Ekoskolu Ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalās vides aizsardzību un izglītību saistītās mācībās un praktiskās nodarbībās. Tiks pievērsta uzmanība aktuālām tēmām – klimata pārmaiņu saikni ar mūsu ikdienas izvēlēm pārtikas, transporta, enerģijas un ikdienas ieradumu jomās, vides piesārņojumu, aprites ekonomikas principiem un to praktisku īstenošanu ikdienā, bioloģiskās daudzveidības izzušanas iemesliem un nepieciešamajām rīcībām.

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns: ‘’Ekoskolu Ziemas forums aizsākās kā ikgadējā tradīcija 2014. gadā un pa šiem gadiem ir kļuvis par neatņemamu Ekoskolu programmas sastāvdaļu. 2024. gads Ekoskolu un Jauno vides reportieru programmai ir īpašs, jo starptautiski tiek svinēta 30 gadu jubileja. Latvijā mēs svinības sākam tieši ar Ekoskolu Ziemas forumu, kur apņemsimies jaunas rīcības vides labā. Forums nav tikai par izglītību, kopā būšanu, pieredzes apmaiņu, bet arī par rīcību – forumā skolu komandas, izmantojot iegūtās zināšanas, izstrādās konkrētas idejas, ko pēc tam īstenos, atgriežoties savās skolās.  Tā būs vislabākā dāvana, ko mēs varam sniegt gan programmai jubilejā, gan mūsu planētai!’’

Foruma laikā paredzētas gan kopīgas, gan paralēlas aktivitātes jauniešiem un pedagogiem. Trīs dienu programmā plānotas daudzveidīgas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvi komandu uzdevumi un saliedēšanās aktivitātes.

Praktisko prasmju darbnīcās un izglītojošās nodarbībās ar padomiem dalīsies virkne ekspertu, vēršot uzmanību aktuālajām tēmām, piemēram, kā dzīvesveids izmaina klimata pārmaiņas, kas ir zaļās profesijas, kādi komunikācijas instrumenti jāizvēlas vides tēmu aktualizēšanai un citas tēmas. Nodarbības vadīs pārstāvji no Latvijas Dabas fonda, Zero Waste Latvija, Latvijas Ornitoloģijas biedrības, Pasaules Dabas fonda, biedrības ‘’Zaļā brīvība’’, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra, Elektrum, Latvijas Universitātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, Piedzīvojuma gara, Deep White, Loesje Latvija un citi.

Arī šogad pasākuma norise plānota pēc iespējas videi draudzīgāka – netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki un tiks uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, kā arī lai enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Ēdienkartē plānots samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, savukārt par videi draudzīgiem risinājumiem un sadzīviskām vajadzībām, parūpējušies pasākuma atbalstītāji: ar SIA “NMS RIGA” atbalstu foruma laikā būs pieejams “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, un SIA “Purenn” foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. Paldies jāsaka arī pārējiem Ekoskolu Ziemas forumu 2024 atbalstītājiem: Siguldas Zoo un Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

Ekoskolu Ziemas forums 2024 programma: ej.uz/ezf24programma

Dalībnieku (izglītības iestāžu) saraksts: ej.uz/ezf24macibu_iestades 

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 199 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 48 700 izglītības iestādes 73 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Ekoskolu programmā var darboties, arī nepretendējot uz Ekoskolas statusu, bet vienkārši piedaloties programmas vides izglītības aktivitātēs – akcijās, kampaņās, konkursos, apmācībās, pieredzes apmaiņās, forumos u.c. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem vides izglītības mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Papildu informācija:

Daniels Trukšāns, e-pasts: daniels.truksans@videsfonds.lv

Līva Stade, e-pasts: liva.stade@videsfonds.lv

Pasākums tiek īstenots ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības un Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

To top