Aicinām skolēnus pieteikties “Young Climathon” hakatonam

Ja tev ir svarīgi, kādā vidē tu dzīvo, labprāt pieņem izaicinājumus un esi gatavs radīt idejas, kas palīdzēs pilsētām kļūt zaļākām, tad šī ir ir tava iespēja no 10.-11. novembrim piedalīties hakatonā «Young Climathon», lai meklētu risinājumus dažādām aktuālām problēmām:  

  • Kā izglītot jauniešus par zaļo enerģiju? Kādi eksponāti muzejā jāizstrādā, lai tie būtu interesanti? Izlasi par izaicinājumu te: https://ej.uz/zalaenergija2022 
  • Kā pilsētām palīdzēt būt klimatam draudzīgākām?
  • Kā panākt, lai cilvēki mazāk pārvietotos ar privāto transportu, priekšroku dodot videi draudzīgākiem transportlīdzekļiem? Izlasi par izaicinājumu te: https://ej.uz/klimatspilseta2022 
  • Kā panākt, lai sabiedrībai rūpētu klimata pārmaiņas un tā aktīvāk iesaistītos to mazināšanā? Izlasi par izaicinājumu te: https://ej.uz/klimatspilseta2022 

KAD?

 10. un 11. novembrī plkst. 9.30–15.00

 KĀPĒC PIEDALĪTIES? 

  • Tā ir iespēja radīt risinājumus reālām vides problēmām, turklāt darot to roku rokā ar pieredzējušiem profesionāļiem no dažādām nozarēm;
  • Tu attīstīsi prasmes, strādājot komandā, un iegūsi domubiedrus;
  • Tu varēsi izbaudīt pasākumu ar daudzveidīgiem uzdevumiem, praktisku darbošanos un interesantiem runātājiem.

BALVAS

  • Labāko ideju autori saņems balvas tālākai ieceru attīstīšanai no pasākuma atbalstītājiem.

KAS VAR PIEDALĪTIES?

Skolēni vecumā no 14 gadu vecuma, kuri mācās kādā no Latvijas Ekoskolām. Ieteicams no vienas skolas pieteikties komandām ar vismaz 4-6 dalībniekiem un atbalsta personai. Atbalsta persona pēc hakatona varētu potenciāli būt komandas palīgs, lai turpinātu strādāt pie idejas attīstīšanas.

Hakatonā tiks izmantotas «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» metodes.

PIETEIKŠANĀS

  • Reģistrē savu komandu līdz 3. novembrim šeit: https://ej.uz/YoungClimathon2022.
  • Pasākums notiks attālināti (saskaņā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, ja būs atļauts, skolēni varēs darbu veikt kopā savas skolas telpās).

Pirms «Young Climathon» hakatona norises interesentiem būs iespēja piedalīties informatīvos pasākumos, lai izglītotos par ideācijas pasākuma tēmām:

Hakatonu «Young Climathon» rīko RTU Zinātnes un inovāciju centrs, «EIT Climate-KIC» zināšanu un koprades kontakpunkts «EIT Climate-KIC Hub Latvia» un Vides izglītības fonds ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projektā «Jaunie izgudrotāji ilgtspējīgai attīstībai»; sadarbībā ar Eiropas Savienības māju, AS «Latvenergo», «Elektrum», Liepājas un Rīgas pašvaldībām, kā arī zinātnes centru «VIZIUM». 

Uzzini vairāk www.videsfonds.lv vai arī raksti uz santa.krastina@rtu.lv!

 «Young Climathon» ir «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» ietvaros realizēta starptautiska iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt izpratni par klimata pārmaiņu un vides izaicinājumiem skolēnu un jauniešu vidū, kā arī aicināt pārdomāt, kādā nākotnē vēlamies dzīvot, tādējādi sekmējot ilgtspējīgu pakalpojumu, produktu un iniciatīvu radīšanu.

Izglītojošs vebinārs “Kas ir zaļā enerģija?”  pirms skolēnu hakatona 19.10.2022.

Pasākuma dalībnieki:

Ieraksts no vebināra:

To top